some image

EPOKSİ POLİESTER TOZ BOYA

 • İçerisinde epoksi ve polyester reçine ikisi de olduğu için Hibrid toz boyalar olarak adlandırılabilmektedir. Hibrit toz boyalar iç mekan uygulamaları için kullanılan epoksi ve polyester reçine karışımlarıdır. Hibritler Faraday kafesi alanları içine nüfuz etmek için geliştirilmiş çözümler sunmaktadır. Ev aletleri, radyatör ve diğer ısıya duyarlı uygulamalarda da kullanmak için uygun hale getirilmiş ve kimyasal özellikleri iyileştirilmiş dekoratif toz boyalardır. Hibrid toz boyalar da, içeriğinde epoksi olduğu için dış cephe dayanımı yoktur. Fiziksel ve kimyasal dayanım özelliklerinin bir arada sağlanması için geliştirilmiş boya tipidir. İç cephe diye tabir edilen bina içi koşullarda kullanılır. Özellikle beyaz eşya sanayi için kaçınılmaz çözümdür. Ayrıca aydınlatma cihazları, metal mobilya, hastane ekipmanı, armatür ve duşa kabinler de bu tip boyalar ile boyanabilir. Epoksi tip boyalara göre ısı ve ışık direnci açısından kuvvetli olmasına rağmen, dış cephe polyester boyalara göre direnci azdır. Siparişlerinizi bizi arayarak verebilirsiniz. RAL renkler ve pantone renkler 5 iş günü içerisinde temin edilir ve size ulaştırılır. RAL boyaların %80 ni stoklarımızda her zaman mevcuttur. Sipariş üzerine bütün renklerde temin edilebilir.

 • Epoksi Polyester Boya Uygulama Alanları

  Boyanın fonksiyonel özellikleri ile dekoratif özelliklerinin bileşimini sağlamak için geliştirilmiştir. Başlıca kullanım alanı iç mekan ürünleridir. Bunlara örnek olarak ev gereçleri, metal eşya ve bunların bağlantı elemanları, ısınma radyatörleri, bazı otomotiv yan sanayi parçalarını sayabiliriz. Epoksi Polyester boyalar renk ve parlaklık dayanımının gerekli olduğu yoğun kullanıma tabi iç mekan aksesuarları içinde tavsiye edilir. Epoksi-Poliester boyalar bütün metal yüzeylerin kaplanması için kullanılabilir. Ayrıca Alt Kısımda yer alan Boya Serilerimizin hangi alanlarda kullanıldığını detaylı olarak görebilirsiniz.

 • Ön İşlemde Yapılması Gerekenler

  Optimum performans için tüm yüzeylerin yağı, nemi ve tozu alınarak ön işlemden geçirilmesi gereklidir. Bir kaplama sisteminin genel kalitesi, kaplanacak metalin yüzey şartlarına ve ön işleme geniş ölçüde bağlıdır.Kullanılacak ön işlemin tipi ve metodu,kaplanacak malzemenin kullanım amacına uygun olarak seçilmelidir.

 • Kürlenme Koşulları

  160°C-200°C arasında sisteminize göre kürlenme dereceleri mevcuttur.

 • Uygulama Aracı

  Corona elektrostatik toz boya tabancaları veya Tribo tabancaları ile uygulanır.

 • Depolama Şartları

  Kuru ve serin alanlarda muhafaza ediniz. En yüksek sıcaklık 25°C, en yüksek nem oranı ise %60 olmalıdır.Kullanım süresi, 5° ile 25° arasında muhafaza edilmesi koşulu ile en az 12 ay'dır.

 • Güvenlik Bilgileri

  Havadaki toz boya konsantrasyonu 20 gr/m3 – 70 gr/m3 ateşle alevlenebilir veya ortam havası iletken hale gelebilir. 20 gr/m3 altındaki değerler alevlenme için seyrek, 70 gr/m3 üstünde değerler alevlenme için çok yoğun değerlerdir. Havadaki konsantrasyonu, tehlike sınırının altına çekebilecek, ehliyetli kişiler tarafından tasarlanmış havalandırma kullanılmalıdır. Tüm ekipmanın belli aralıklarla bakımı yapılmalıdır. Toz boya ile teması olan ekipman, birikmeyi engellemek için temizlenmelidir.

EPOKSİ POLYESTER ÜRÜNLERİMİZ