some image

EPOKSİ TOZ BOYA

 • Epoksi toz boya serisi sertlik , çizilme direnci , kimyasal ve korozyon direnci ile beraber mükemmel mekanik performans aralığında kullanılan toz boyalardır. İç mekanlarda dekoratif ve koruyucu olarak kullanılması tavsiye edilir.Epoksi astarlar ayrıca alüminyum ve galvaniz çelikte antikorozif koruyucu olarak kullanılır. Epoksi toz boyalar korozyon direnci, mükemmel kimyasal ve mekanik özellikleri, olağanüstü yapışma özelliği ile zorlu şartları karşılamak için ideal bir seçimdir. Epoksi toz boyalar parlak , saten , mat, pütürlü olarak üretilebilirler. Yüksek yüzey sertliği,aşınma ve yıpranma mukavemetinin yanısıra kimyasal dayanıma gereksinim duyulan alanlarda, üstün bir koruma performansı sağlamak üzere tasarlanmıştır. Metal yüzeylere üstün yapışma özelliği ile dekoratif amaçlı çalışmalar için çok uygun bir üründür. İçerdiği özellikleri ile geniş bir ürün yelpazesi sunar. Epoksi toz boyalar UV ışınlarına maruz kalacak dış ortam uygulamalarında kullanılmamalıdır. Dış cephe dayanımı yoktur. Bu nedenle dış ortamda bulunacak malzemeler için uygun değildir.

 • Epoksi Boya Uygulama Alanları

  Özellikle içmekan çalışmalarında yüksek yüzey sertliği derecesinin, solvent ve kimyasallara karşı dayanım özelliğinin gerekli olduğu uygulamalar için tavsiye edilir. Epoksi bazlı toz boyalar, renk ve parlaklık istikrarının gerekli olduğu dış cephe uygulamalarında tavsiye edilmez. Başlıca kullanım alanları içerisinde ; Çeşitli mağaza rafları ofis mobilyaları, laboratuar ekipmanları, Otomobil amortisörleri, vb. Ayrıca Alt Kısımda yer alan Boya Serilerimizin hangi alanlarda kullanıldığını detaylı olarak görebilirsiniz.

 • Ön İşlemde Yapılması Gerekenler

  Çıplak metal üzerinde en ufak yağ ve türevi madde, pas yada nem bulunmamalıdır. Yüzey kaplama işlemi yapışma ve korozyon direncini arttırmaktadır. Sıkça kullanılan yüzeyler için tavsiye edilen ön uygulama çeşitleri aşağıdaki gibidir ; Aluminyum malzemelerin kromat, çelik ve çinko kaplı çelik malzemelerin çinko fosfat veya kromat ile kaplanması tavsiye edilir.

 • Kürlenme Koşulları

  Bu ürünlerin kürlenme sıcaklık derecesi, malzeme sıcaklığı 160°C - 200°C arası olacak şekilde tasarlanmıştır.

 • Uygulama Aracı

  Corona veya Tribo tabancalarla uygulanabilir.

 • Depolama Şartları

  Kuru ve serin alanlarda muhafaza ediniz. En yüksek sıcaklık 25°C, en yüksek nem oranı ise %60 olmalıdır.Kullanım süresi, 5° ile 25° arasında muhafaza edilmesi koşulu ile en az 12 ay'dır.

 • Güvenlik Bilgileri

  Hava içerisindeki toz konsantrasyonları, alev ve yüksek elektrik akımı vasıtasıyla tutuşabilir. Hava içerisindeki toz karışımının parlama derecesi 450-600°C'dir bu sebeple tutuşmaya sebebiyet verecek bütün kaynakları yok ediniz. Diğer güvenlik bilgilerini öğrenmek için lütfen bizi arayarak bilgi edininiz.

EPOKSİ BOYA ÜRÜNLERİMİZ