some image

POLYESTER TOZ BOYA

 • Polyester ürünler öncelikle koruyucu, dış mekan şartlarına dayanım ve kaliteli bir yüzey özelliklerinin bileşimini sağlamak için geliştirilmiştir ve fırın kürlendirmeli poliester reçineleri ile yapılan, derin matlık ve çok iyi çizilme direncine sahip dış cephe dayanımlı toz boyadır. U.V. ışınlarına ve sararmaya dirençli, renk ve parlaklık kaybı istenmeyen dış mekan yapıları için kullanılabilmekte ve hızlı kürlenmektedir. Polyester reçineler ayrıca TGIC sertleştirici ve primid sertleştiriciler kullanılarak dış cephe boya kullanım ortamlarında dayanıklılığı artırılmıştır. Dış mekan dayanımının ne süre ile beklendiği Polyester boyaların da çeşitlerini buna göre seçmek için önemlidir. Bu dayanım Qualicoat standartları ile belirlenmiştir. (Qualicoat Class 1 – Class 2 – Class 3) Ürünlerimizde kalite standartları Qualicoat belgeleri ile tanıtımlarını görebilirsiniz. Siparişlerinizi bizi arayarak verebilirsiniz. RAL renkler ve pantone renkler 5 iş günü içerisinde temin edilir ve size ulaştırılır. RAL boyaların %80 ni stoklarımızda her zaman mevcuttur. Sipariş üzerine bütün renklerde temin edilebilir.

 • Polyester/TGIC Toz Boyalar

  İçeriğinde Polyester reçine ve TGIC sertleştirici bulunan toz boya tipidir. Özellikle dış cephe diye adlandırılan ortamlarda kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Güneş ışığı (UV dayanım) ve diğer iklim şartlarına dayanımı en üst düzeydedir. Başta alüminyum profil sanayi olmak üzere tarım makineleri, aydınlatma armatürleri, bisiklet ve jant sanayi gibi dış ortamlarda kalacak malzemelerin boyanmasında kullanılır.

 • Polyester/PRIMID Toz Boyalar

  Polyester reçine ve primid sertleştirici kullanılarak yapılan bir diğer dış cephe ürünüdür. Polyester/TGIC ürününe alternatif olarak geliştirilmiştir. Bilindiği üzere TGIC içeren ürünler Avrupa Birliği normlarına göre belirli etiketleme işaretleri almak zorunda iken Primid ürünlerde her hangi bir işaretleme bulunmaz. Genel olarak TGIC ürünler ile benzer özelliklere sahiptirler. Özellikle alüminyum profil sanayi olmak üzere dış ortamlarda bulunan malzemelerin boyanmasında kullanılır.

 • Poli-Üretan Toz Boyalar

  Polyester reçine ile izosiyanatın sertleşmesinden oluşur. Diğer polyester dış cephe ürünlerine kıyasla UV dayanımının yanında kimyasal dayanımda sağlar. Standart dış cephe uygulamalarında fiyat dezavantajı yüzünden pek tercih edilmemesine rağmen özellikle ahşap transfer boyalarında taban boyası olarak kullanılır. Qualicoat belgeli bir diğer dış cephe ürünüdür.

 • Polyester Boya Uygulama Alanları

  Polyester toz boyalar, özellikle dış mekanda kullanılacak ürünlerin kaplanmasına uygundur. Başlıca kullanım alanları; tarım makineları, otomotiv yan sanayi ve aksesuarları, bisiklet, bina elemanları dış cephe giydirme, bahçe eşyası, aydınlatma armatürleri ve buların bağlantı parçalarıdır. Polyester boyalar renk ve parlaklık dayanımının gerekli olduğu yoğun kullanıma tabi iç mekan aksesuarları içinde tavsiye edilir. Poliester boyalar bütün metal yüzeylerin kaplanması için kullanılabilir. Ayrıca Alt Kısımda yer alan Boya Serilerimizin hangi alanlarda kullanıldığını detaylı olarak görebilirsiniz.

 • Ön İşlemde Yapılması Gerekenler

  Optimum performans için tüm yüzeylerin yağı, nemi ve tozu alınarak ön işlemden geçirilmesi gereklidir. Bir kaplama sisteminin genel kalitesi, kaplanacak metalin yüzey şartlarına ve ön işleme geniş ölçüde bağlıdır.Kullanılacak ön işlemin tipi ve metodu,kaplanacak malzemenin kullanım amacına uygun olarak seçilmelidir.

 • Kürlenme Koşulları

  Standart kürlenme şartları dışında(200 C 10 dakika metal ısısında) hızlı kürlenen özel kalitelerde mevcuttur.

 • Uygulama Aracı

  Corona elektrostatik toz boya tabancaları veya Tribo tabancaları ile uygulanır.

 • Depolama Şartları

  Kuru ve serin alanlarda muhafaza ediniz. En yüksek sıcaklık 25°C, en yüksek nem oranı ise %60 olmalıdır.Kullanım süresi, 5° ile 25° arasında muhafaza edilmesi koşulu ile en az 12 ay'dır.

 • Güvenlik Bilgileri

  Havadaki toz boya konsantrasyonu 20 gr/m3 – 70 gr/m3 ateşle alevlenebilir veya ortam havası iletken hale gelebilir. 20 gr/m3 altındaki değerler alevlenme için seyrek, 70 gr/m3 üstünde değerler alevlenme için çok yoğun değerlerdir. Havadaki konsantrasyonu, tehlike sınırının altına çekebilecek, ehliyetli kişiler tarafından tasarlanmış havalandırma kullanılmalıdır. Tüm ekipmanın belli aralıklarla bakımı yapılmalıdır. Toz boya ile teması olan ekipman, birikmeyi engellemek için temizlenmelidir.

POLYESTER BOYA ÜRÜNLERİMİZ